Blog

|

Dbaj o Ziemię – 22 kwietnia to jej święto

Dzień Ziemi (Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi) obchodzony jest 22 kwietnia i ma na celu zwrócenie uwagi na problematykę ochrony środowiska oraz propagowanie postaw proekologicznych.

I tak już corocznie od  1970 roku, od kiedy stał się on globalnym świętem, angażującym miliony ludzi na całym świecie. W tym dniu organizowane są liczne akcje ekologiczne, edukacyjne i społeczne, których celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat ochrony naszej planety.

Istnieje wiele prostych sposobów, które możemy stosować na co dzień, aby przyczynić się do ochrony naszej planety.

Oto kilka przykładów:

 1. Oszczędzaj energię: wyłączaj światło i urządzenia elektryczne, kiedy nie są potrzebne, korzystaj z energooszczędnych źródeł światła i urządzeń.
 2. Oszczędzaj wodę: nie marnuj wody, zamknij kran podczas mycia zębów, zainstaluj w domu urządzenia oszczędzające wodę.
 3. Recykling: zbieraj surowce wtórne takie jak papier, szkło, metal, tworzywa sztuczne, które można poddać procesowi recyklingu.
 4. Oszczędzaj papier: zrezygnuj z drukowania dokumentów, jeśli jest to możliwe, korzystaj z cyfrowych wersji dokumentów.
 5. Odpowiedzialnie korzystaj z samochodu: korzystaj z transportu publicznego, dziel się samochodem z innymi, jeśli to możliwe, wybieraj samochody o niskiej emisji spalin.
 6. Używaj ekologicznych produktów: wybieraj produkty, które są przyjazne dla środowiska, takie jak ekologiczne kosmetyki, środki czystości czy produkty spożywcze.
 7. Dbaj o rośliny i zwierzęta: odpowiedzialnie podchodź do hodowli zwierząt i roślin, przestrzegaj przepisów dotyczących ochrony przyrody.
 8. Edukacja i propagowanie świadomości: rozmawiaj z innymi o ochronie środowiska, bierz udział w akcjach ekologicznych, propaguj postawy proekologiczne.

Dbanie o planetę nie wymaga dużych nakładów finansowych ani zmian stylu życia. To małe codzienne decyzje, które pomagają chronić naszą Planetę.


Najnowsze informacje z Bloga ESG

 • Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  O roli strategii ESG w prowadzeniu biznesu, wsparciu platformy Synesgy w realizacji celów firmy oraz korzyściach płynących z samooceny ESG, opowiada Rafał Tomkowicz, Prezes Zarządu Strefy Finansów.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  O znaczeniu strategii ESG dla Intrum, roli platformy Synesgy w osiąganiu celów firmy oraz korzyściach wynikających z samooceny ESG opowiada Agnieszka Surowiec, Brand and Comms Director, Intrum Polska.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG staje się coraz ważniejsze dla firm, biorąc pod uwagę rosnący nacisk na zrównoważony rozwój angażujący wszystkich interesariuszy, od organów regulacyjnych, przez przedsiębiorstwa, po instytucje finansowe i konsumentów. Dla wielu firm, nawet MŚP, nie jest to już kwestia wyboru: niedawno zatwierdzona dyrektywa w sprawie sprawozdawczości korporacyjnej w zakresie zrównoważonego rozwoju w rzeczywistości rozszerzyła liczbę firm,…

  CZYTAJ WIĘCEJ