Blog

Najnowsze informacje z Bloga ESG

 • Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  O roli strategii ESG w prowadzeniu biznesu, wsparciu platformy Synesgy w realizacji celów firmy oraz korzyściach płynących z samooceny ESG, opowiada Rafał Tomkowicz, Prezes Zarządu Strefy Finansów.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  O znaczeniu strategii ESG dla Intrum, roli platformy Synesgy w osiąganiu celów firmy oraz korzyściach wynikających z samooceny ESG opowiada Agnieszka Surowiec, Brand and Comms Director, Intrum Polska.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG staje się coraz ważniejsze dla firm, biorąc pod uwagę rosnący nacisk na zrównoważony rozwój angażujący wszystkich interesariuszy, od organów regulacyjnych, przez przedsiębiorstwa, po instytucje finansowe i konsumentów. Dla wielu firm, nawet MŚP, nie jest to już kwestia wyboru: niedawno zatwierdzona dyrektywa w sprawie sprawozdawczości korporacyjnej w zakresie zrównoważonego rozwoju w rzeczywistości rozszerzyła liczbę firm,…

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • CRIF i ERIF z Certyfikatem ESG Synesgy

  CRIF i ERIF z Certyfikatem ESG Synesgy

  CRIF Sp. z o. o. oraz ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. przeszły pomyślnie proces certyfikacji na Platformie Synesgy, wypełniając kwestionariusz z danymi niefinansowymi za rok 2023. To ważny krok ku zrównoważonej przyszłości dla ERIF, który po raz pierwszy odbył certyfikację oraz dla CRIF, który certyfikował się już po raz drugi. Co więcej, z dumą informujemy,…

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • CRIF przełamuje bariery w dostępie MŚP do nowoczesnych, kompleksowych i globalnych narzędzi ESG

  CRIF przełamuje bariery w dostępie MŚP do nowoczesnych, kompleksowych i globalnych narzędzi ESG

  Wybór konkretnych standardów raportowania ESG zależy od indywidualnych potrzeb i kontekstu każdej organizacji, ale istnieją międzynarodowe ramy, takie jak GRI, IRF, SASB i ISO 26000, które często są używane jako punkt odniesienia. Platforma Synesgy, opracowana przez CRIF, umożliwia firmom gromadzenie danych ESG w sposób łatwy i transparentny, dostosowując ankiety do wielkości przedsiębiorstwa i branży.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Nowy Rok 2024 to nowe obowiązki raportowe dla 150 firm w Polsce zgodnie z dyrektywą CSRD

  Nowy Rok 2024 to nowe obowiązki raportowe dla 150 firm w Polsce zgodnie z dyrektywą CSRD

  Nowe wyzwania raportowania ESG w 2024 roku! Dyrektywa CSRD nakłada obowiązki na 150 firm w Polsce. Czytaj więcej, aby dowiedzieć się, jakie zmiany niesie nowy rok w zakresie zrównoważonego rozwoju. Poznaj europejskie standardy ESRS uzupełniające Dyrektywę CSRD.

  CZYTAJ WIĘCEJ