Blog

|

CRIF i ERIF z Certyfikatem ESG Synesgy

CRIF Sp. z o. o. oraz ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. przeszły pomyślnie proces certyfikacji na Platformie Synesgy, wypełniając kwestionariusz z danymi niefinansowymi za rok 2023. To ważny krok ku zrównoważonej przyszłości dla ERIF, który po raz pierwszy odbył certyfikację oraz dla CRIF, który certyfikował się już po raz drugi. Co więcej, z dumą informujemy, że CRIF Polska skutecznie wdrożył wiele działań z planu naprawczego, który został wygenerowany przez Synesgy podczas pierwszej certyfikacji – przez co osiągnął najwyższy możliwy wynik „A” . To potwierdza zaangażowanie w dążenie do najlepszych standardów zrównoważonego rozwoju Spółki.


Jesteśmy pełni nadziei na to, że ten sukces otworzy „zieloną” drogę dla partnerów biznesowych i dostawców. Już teraz zapraszamy do aktywnej rejestracji na Platformie Synesgy i monitorowania poziomu zrównoważonego rozwoju. Dlaczego jest to tak ważne? Audytowanie łańcucha dostawców pod kątem ESG pozwala zidentyfikować potencjalne ryzyka związane z działalnością swoich dostawców. Mogą to być zagrożenia związane z przestrzeganiem przepisów dotyczących ochrony środowiska, warunkami pracy, czy też problemami z zarządzaniem korporacyjnym. Wierzymy, że wspólnymi siłami będziemy w stanie osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.


Kolejna certyfikacja ESG CRIF i ERIF, zaplanowana jest na marzec 2025 roku. To dla nas nie tylko wyzwanie, lecz przede wszystkim szansa na dalszy rozwój i działania na rzecz naszej Planety, pracowników i wszystkich interesariuszy.


Najnowsze informacje z Bloga ESG

 • Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  O roli strategii ESG w prowadzeniu biznesu, wsparciu platformy Synesgy w realizacji celów firmy oraz korzyściach płynących z samooceny ESG, opowiada Rafał Tomkowicz, Prezes Zarządu Strefy Finansów.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  O znaczeniu strategii ESG dla Intrum, roli platformy Synesgy w osiąganiu celów firmy oraz korzyściach wynikających z samooceny ESG opowiada Agnieszka Surowiec, Brand and Comms Director, Intrum Polska.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG staje się coraz ważniejsze dla firm, biorąc pod uwagę rosnący nacisk na zrównoważony rozwój angażujący wszystkich interesariuszy, od organów regulacyjnych, przez przedsiębiorstwa, po instytucje finansowe i konsumentów. Dla wielu firm, nawet MŚP, nie jest to już kwestia wyboru: niedawno zatwierdzona dyrektywa w sprawie sprawozdawczości korporacyjnej w zakresie zrównoważonego rozwoju w rzeczywistości rozszerzyła liczbę firm,…

  CZYTAJ WIĘCEJ