Blog

|

Jak budować przewagę konkurencyjną dzięki certyfikacji ESG?

Czy strategia ESG jest ważnym elementem prowadzenia biznesu w Twojej firmie?

Strategia ESG staje się ważnym elementem prowadzenia biznesu w mojej firmie. Jesteśmy małą firmą usługową, organizujemy wydarzenia dla branży finansowej w Polsce i za granicą. Na przykład, jako jeden z elementów strategii ESG, od trzech lat mamy zasadę paperless jak w naszej codziennej pracy, tak i na zorganizowanych przez nas eventach: wszystkie dokumenty podpisujemy w formie elektronicznej, nie drukujemy materiałów konferencyjnych i prosimy naszych partnerów o trzymanie się zasad paperless na
naszych wydarzeniach.

Jaki problem w obszarze ESG w Twojej firmie został rozwiązany dzięki platformie Synesgy?


Wypełnienie ankiety, kiedy robi się to po raz pierwszy, daje do zrozumienia na jakie wskaźniki lub działania trzeba zwracać uwagę jeśli ma się na celu zmniejszanie śladu węglowego organizacji. Ważne jest, aby zachować pierwotne parametry i co roku porównywać wyniki. Dzięki temu zaczęłam myśleć o ESG w sposób bardziej świadomy. Opublikowaliśmy nasz pierwszy certyfikat ESG na naszej stronie internetowej, aby nasi partanerzy i klienci wiedzieli, że działamy w tym kierunku.

Jakie korzyści widzisz w samoocenie (certyfikacji własnej) na platformie Synesgy?


Każda firma ma, mniejszy lub większy, ślad węglowy i jego obliczanie staje się już nie tylko trendem, ale wręcz koniecznością. Zainteresowanie zrównoważonym rozwojem powinno stać się kluczową dźwignią budowania wartości. Liczę na to, że inwestując i poświęcając czas na działania, prowadzące do zmniejszenia śladu węglowego organizacji, będzie skutkować przewagą konkurencyjną, np. możliwością otrzymania finansowania na preferencyjnych warunkach od banków itd.

Rekomendacja SME Banking Club:

Platforma Synesgy pozwala na wypełnienie ankiety, otrzymanie certyfikatu (który można pobrać i udostępnić na stronie internetowej lub wysłać partnerom). Pozwala również na zachowanie wszystkich wyników (red. w jednym miejscu) i porównywanie wskaźników w kolejnych okresach.

Olena Gryniuk

CEE Regional Director

SME Banking Club

smebanking.club

Phone: +48 733 404 985

Email: cee@smebanking.club


Najnowsze informacje z Bloga ESG

 • Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  Rekomendacja Sfera Finansów dla Synesgy

  O roli strategii ESG w prowadzeniu biznesu, wsparciu platformy Synesgy w realizacji celów firmy oraz korzyściach płynących z samooceny ESG, opowiada Rafał Tomkowicz, Prezes Zarządu Strefy Finansów.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  Rekomendacja Intrum dla Synesgy

  O znaczeniu strategii ESG dla Intrum, roli platformy Synesgy w osiąganiu celów firmy oraz korzyściach wynikających z samooceny ESG opowiada Agnieszka Surowiec, Brand and Comms Director, Intrum Polska.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG: rozwiązanie napędzające zrównoważony rozwój firm

  Raportowanie ESG staje się coraz ważniejsze dla firm, biorąc pod uwagę rosnący nacisk na zrównoważony rozwój angażujący wszystkich interesariuszy, od organów regulacyjnych, przez przedsiębiorstwa, po instytucje finansowe i konsumentów. Dla wielu firm, nawet MŚP, nie jest to już kwestia wyboru: niedawno zatwierdzona dyrektywa w sprawie sprawozdawczości korporacyjnej w zakresie zrównoważonego rozwoju w rzeczywistości rozszerzyła liczbę firm,…

  CZYTAJ WIĘCEJ